StartUp Time – Visualisering av kundresa
Till Startup Time som är ett integrationspeojekt som drivs av Nyföretagarcentrum Mellersta Östergötland har vi tagit fram en tydlig visualisering av projektets kundresa. Även denna är målgruppsanpassad, lätt att förstå och tydligt illustrerad.

Visualisering av StartUp Times kundresa
Visualisering av Nyföretagarcentrums projekt StartUp Times kundresa
Startup Time är ett långsiktigt projekt för att främja och stimulera företagandet. Projektet startade och drivs som ett samarbete mellan Nyföretagarcentrum Mellersta Östergötland och Linköpings kommun. Med finansiering av kommunen och privata partners.
Projektet vänder sig till personer med utländsk bakgrund som är intresserade av att starta eget. Personer som har entreprenörsandan och drivet i sig; men som behöver lite extra hjälp och stöttning med att komma igång med sin verksamhet.
Hur som helst, till projekt Startup Time har vi tagit fram en visualisering av projektets kundresa. Även denna är målgruppsanpassad, pedagogisk, lätt att förstå och tydligt illustrerad. Läs gärna mer om våra grafiska tjänster.
Här kan du läsa mer om våra referensprojekt. Behöver du hjälp? Kontakta oss så berättar vi mer. Vill du ha en offert? Klicka här så hör vi av oss. Mvh teamet på Kreativ Kraft!
